Neden İnternet Sitesi Kurmalıyım?

Neden İnternet Sitesi Kurmalıyım?

Bir Web Sitesinin Maliyeti Ne Kadardır?

Herkese Selam;

Bugün sizlerle konuşacağımız konu bir web sitesinin maliyeti ne kadardır?  Hoşunuza gitti değil mi? İtiraf edin güzel bir konu!

Her geçen gün kendini yenileyen tasarım dünyası ister istemez web sitesi tasarımlarını da etkisi altına alıyor. Bir web sitesi kurmak istiyorsanız daha öncesinde bloğumuzda bahsetmiş olduğumuz web sitesi nedir ve hangi bileşenlerden oluşur ve nasıl kurulur adlı yazımıza buradan  ulaşabilirsiniz. 

Gelelim asıl konumuza bir web sitesi kurmak veya yaptırmak istiyorsanız öncelikle birkaç aşamayı gözden geçirmeniz gerekir. Bunların en başında alan adı (domain)  ve hosting  hizmetidir. Alan adınızı ve hosting hizmetinizi aldıktan sonra ve gerekli kontrollerinizi yaptıktan veya yaptırdıktan sonra sıra tasarıma gelecektir. İşin en önemli kısımlarından biri ise tasarımdır. Tasarım  dediğimiz şey müşterilerinizin, takipçilerinizin veya okuyucularınızın fark etmeksizin sitenize girdiğinde ilk gördüğü şeydir. Arka planda yazılım ve kodlama çalışırken müşteriler ilgisini direk tasarımınız çekecektir. İlgi çeken bir şey ise asıl maliyeti oluşturan etkenlerden bir tanesidir. Diğer maliyeti oluşturan etkenler ise web sitenize eklemek istedikleriniz, eklentiler, ekstra kodlamalar  vb. gereksinimlerdir. 

Bütün bileşenler bir araya geldiğinde karşınıza çıkan şey ise web sitesinin maliyetidir. Güzel bir sonuç elde etmek istiyorsanız asıl konu ne kadar maliyete katlanmak zorunda olduğunuzdur. İnternet dünyasında arama yaptığınız zaman birçok sonuç karşınıza çıkmaktadır. Çıkan sonuçlar arasında çok uygun maliyetle yapanlarda çıkacaktır uçuk fiyatlar talep edenlerde çıkacaktır. Tercih noktasında sizin dikkat etmeniz gereken ise “fayda” konusudur. Ürün veya hizmet size ne kadar fayda sağlayacak veya en doğru şekilde işinizi nasıl çözecektir. Bunlar göz ardı edilmeyecek kadar önemli noktalardır.

Peki Ne Kadar Bana Ondan Bahset!

Bugün bir site kurmak istiyorsanız minimum fiyat aralığı 3.000 TL – 30.000 TL  arasında olmaktadır. Tabi bu istediğiniz tasarım, yazılım ve web sitenizin hangi alanda faaliyet göstereceği ile direkt alakalıdır.

Örnek vermek gerekirse sadece logonuzu ve iletişim numaranızı insanlara ulaştırmak istiyorsanız bunun size oluşturacağı maliyet çok düşük olacaktır ki 3.000 TL’ den daha az olabilir. Ama bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız  bu maliyet ister istemez artacaktır. Bir blog sitesi kurmak istiyorsanız, ürün veya hizmet satacağınız kurum – kuruluş sitesi kurmak istiyorsanız bunlarında kendilerine göre maliyetleri oluşacaktır.

Lafı daha fazla uzatmadan ve sizi yormadan konuyu kısaca özet geçelim. Bir web sitesi kurmak istiyorsanız ve bazı alanlarda faaliyet göstermek istiyorsanız karşınıza çıkacak maaliyetler şunlardır;

-    Alan adı (domain)

-    Hosting  (servis sağlayıcı)

-    Dizayn veya Tasarım

-    Karşınızdaki kişinin sizden talepte bulundukları. 

Ben bunlarla uğraşamam bana biri yardım etsin diyorsanız toprakmedya.com sizin için her zaman burada olacaktır. Alanında uzman ekibimizle her zaman kaliteli hizmet sunmak ve yüzünüzde bir tebessüm bırakmak bizim için paha biçilmez olacaktır.

Toprakmedya.com ’ dan sevgiler ve saygılarla.

İnternet Sitesi Fiyatları

İnternet Sitesi Fiyatları İnternet siteleri, özellikle e- ticaret ile ilgilenenler için, işlerini geliştirmede ve satışlarını arttırma anla...

devamını oku

Front End Nedir?

Teknolojinin zaman içerisindeki hızlı gelişimiyle yeni terimler hayatımıza girmeye başladı. Aslında bu bilmediğimiz kavramlar hayatımıza yen...

devamını oku

Web Sitesinin Renk Arşivi

Web tasarımında kullanılan renklere her ne kadar dikkat etmeyip önem vermesek te, gün içinde ziyaret ettiğimiz web siteleri ve web sitelerin...

devamını oku