E-Ticaret

E-Ticaret

E-ticaret ya da uzun ismi ile elektronik ticaret, 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla birlikte yaygınlaşan ve ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır.

Mal veya hizmetlerin üretim, tanıtım, satış ve ödemelerin bilgisayar ağları üzerinden yapıldığı bir sistemdir. Çok çok büyük bir kavram olan E-ticaret bugün hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İnsanların tek tıkla ürün veya mal ve hizmet satın almasına kolaylık sağlamaktadır. Düşünün işlerimizin yoğunluğundan bir fiziki mağazaya veya hizmet alacağımız bir noktaya gidemediğimizi. İşte tam bu noktada bizlere E-ticaret sistemi yardımcı olmaktadır. Bizler evlerimizde veya ofislerimizde veya kahvemizi yudumlarken bir kafede anında hizmet, ürün veya ihtiyacımız olan herhangi bir şeyi satın alabiliyoruz. Tek tıkla istediğimize ulaşıp tek tıkla istediğimizi kapımıza kadar getirtebiliyoruz. Çok harika değil mi? Gelişen dünyaya ve teknolojiye ayak uydurmak diye buna denir işte.

E-ticaret bu alanda faaliyet gösterecek kişilere çok farklı seçenekleri bir arada sunmaktadır. Bunlar ne diye sorarsanız eğer: kargo entegrasyon sistemleri, çoklu ürün veya hizmet satışı, online ödeme sistemleri, kargo takip sistemleri ve buna benzer birçok entegrasyon seçeneklerini sunmaktadır. Hal böyle olunca da fiziki bir mağazaya veya hizmet noktasına bağlı olmadan tamamen lokasyondan bağımsız bir şekilde çok geniş kitlelere ulaşılıyor. Bugün işini büyütmek isteyen ve geniş pazarlara açılmak isteyen iş sahipleri hiç vakit kaybetmeden direk E-ticaret sistemlerine geçmektedir. E-ticaret sistemleri kendi dünyası içerisinde bazı avantajları da iş sahipleri sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse aydınlatma giderleri olmadan satış, herhangi bir personel maliyeti olmadan satış, ısıtma giderleri olmadan satış ve buna benzer birçok avantajı iş sahiplerine sunmaktadır. Bu tarz avantajları olunca da ister istemez E-ticaret popüler bir satış alternatifi olmuş oluyor iş sahipleri için.

E-Ticaret Siteleri Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitesi kurarken öncelikle dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Önce single product (tek ürün) satışımı olacak yoksa multi product (birden fazla ürün) satışımı olacak buna karar vermemiz gerekir. Çünkü bütün sistemi bu iki temel unsur üzerine inşa edeceğimiz için karar önemlidir. Daha sonra size en uygun E-ticaret sitesi tasarımı ve yazılımı yapacak olan şirketi bulmanız gerekir. Bu şirketler size tasarımları yaparken ve yazılımları yaparken birçok husustan bahsedecektir. Size siteyi yapıp teslim etmek değil önemli olan E-ticaret sitesinin tamamen bütün bir parça şeklinde sistematik şekilde işlemesini sağlamaktır. Bu yüzden size en yüksek faydayı sağlayacak bir şirket ile anlaşmanız sizin lehinize olacaktır. E-ticaret sistemi içerisinde size ne gibi entegrasyonlar sunacaklar bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödeme altyapıları, kargoentegrasyon seçeneklerivs. bütün bu bahsettiğimiz kavramları dikkate alarak kendiniz veya işiniz için bir E-ticaret sitesi yaptırabilirsiniz.

Toprakmedya.com olarak bugün birçok E-ticaret sitesi yapmış ve mutlu müşterilerimizi geniş portfolyomuza eklemiş bulunmaktayız. Sizlere sadece E-ticaret sitesini kurup teslim etmiyor bakım ve düzenli olarak çeşitli kontrollerini de bünyemizde çalışan uzman ekibimizle sağlıyor. Sizlerde Toprakmedya.com’ dan gönül rahatlığı ile E-ticaret sistemleri hizmetini satın alabilirsiniz. İşinizi büyütmek ve geniş kitlelere hitap etmek istiyorsanız bizler her zaman sizin hizmetinizdeyiz.

Toprakmedya.com’ dan sevgiler ve saygılarla.