Google Reklam

Google Reklamları

Toprakmedya.com’ dan herkese selamlar,

Google Ads yani Google reklamları bugün hemen hemen bütün internet sitesi sahipleri tarafından kullanılan bir pazarlama aracıdır. Google reklamları sayesinde birçok işletme veya kişi internet sitelerine trafik çekebilmektedir. Bu sayede site ziyaretçilerinin siteye girdikten sonra satın alma eğilimleri artmaktadır. Google reklamları günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bütçe planlamanızı yapıp internet sitenize reklamlar verebilir ve bu reklamlar sayesinde karlılığınızı arttırabilirsiniz. Google bunun için size bir çok güzel özellik sunmaktadır.

Belirlenen bütçe sayesinde tıklama başı maliyetler girerek belirlenen reklam bütçesine uygun hareket etmenize olanak sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse Google Ads a ayırdığınız bütçe 500 TL ve siz reklamınızı 500 TL ile yapmak istiyorsunuz. Size Google tarafından sorulan soru “tıklama başına maliyet”belirlemek oluyor. Bu da reklam kampanyasını başlattıktan sonra sizin reklamınıza her tıklandığında bakiyenizden yani 500 TL’ den otomatik olarak tahsil ediliyor.

Şöyle düşünün 500 TL bütçe ile reklam kampanyası başlattınız. Ve dediniz ki ben tıklama başına maliyeti 2 TL olarak belirlemek istiyorum. 2 TL olarak belirledikten sonra ve reklam kampanyanızı başlattıktan sonra sizin reklamınıza her tıklandığında reklam bütçeniz olan 500 TL’ den otomatik olarak 2 TL eksilecektir. Bu da ne demek oluyor verilen reklam kampanyası bütçesi / tıklama başına maaliyet. Reklam kampanyanızın bütçesi bittiğinde 2 TL’ den toplam 250 tıklama alana kadar kampanyanız aktif olacaktır.

Tıklama başına maliyetibelirlerken aslında birçok faktör vardır. Aynı faaliyet alanında teklif verenler içerisinde bir rekabet vardır. Siz tıklama başına 2 TL’ den maliyet girerken bir başka işletme bu maliyet 10 TL veya 5 TL veya sizden daha fazla olarak belirleyebilir. Bu reklam verenler arasında rekabet sonucu siz reklam verseniz dahi tıklama başına maliyetler devreye girdiğinde sizin reklamınız en üst sıralarda çıkmayabilir. Veya rakiplerin bütçeleri dolduğunda sizin reklamınız tıklama başı maliyet düşük olsa dahi üst sıralara taşıyabilir.

Burada bizim için önemli olan Google Ads üzerinden reklam verirken direk kaba taslak değil de rakip analizi yaparak, tıklama başı maliyet planlaması yaparak ve doğru anahtar kelimeleri kullanarak üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz.

Toprakmedya.com olarak sizlere Google Ads. hizmetini sunmaktayız. Profesyonel ekibimiz ile belirlenen bütçeler kapsamında en doğru rakip analizi, en doğru anahtar kelime planlaması, reklam zamanlamaları, tıklama başına maliyet kontrolü gibi bir çok unsuru bir araya getirerek profesyonel, ilgi çekici ve geniş kitlelere hitap etmenizi sağlayacak reklam kampanyaları kurguluyoruz.

Sizlerde rakiplerinizden her zaman bir adım önde olmak için profesyonel bir destek alabilirsiniz. Bu kapsamda bir telefon kadar uzağınızda olacağız.

Toprakmedya.com’ dan sevgiler ve saygılarla..