Google Seo

Google SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Ne arıyoruz biliyor musunuz? Tabi ki evet. Bugün aklımıza ne gelirse anında danıştığımız bir kişi var. Aslında kişi demeyelim de bir tür dahi bir tür teknoloji var. Bu teknolojinin adı da GOOGLE.

Bugün Dünya’ da en çok kullanılan ki bu bir varsayım değil veriler ile kanıtlanmış bir şey arama motoru GOOGLE’ dur. Bu arama motoru sayesinde aklımıza ne gelirse veya aklımızdan ne geçerse geçsin saniyenin çok çok altında bir hızlı bize aranılan bilgiye ulaşma imkânı sağlamaktadır. Bu aramalarda karşımıza belirli bir kural bütününe uygun ve belirli bir plana uygun bir biçimde çıkmaktadır.

Peki bu kurallar veya bu plan nedir?

Bu plan ve kurallar Google tarafından sizlerin web sitelerinin arka planının dan aldığı verileri eşleştirerek sizlere en doğru sonucu göstermesi ve pazarlama stratejisi olarak reklam kampanyaları dahilinde Google tarafından ön plana çıkarılması şeklinde olmaktadır.

Google web sitesinin temel taşı olan yazılımları dikkate alarak ve web sitenizde ki benzersiz içerikleri dikkate alarak sizlere yani daha doğrusu arama yapan kişilere en uygun sonuçları listeler. Bu sonuçlar arama yapan kişinin temel arama kriterleri olan anahtar kelimelere göre olmaktadır. Bu anahtar kelimeler sayesinde eşleştirilen siteler sizlere arama sonucu olarak gelir. Bu arama sonuçlarında çıkan ve sizin arama yaptığınızda ulaşmak istediğiniz bilgiler bazen size o bilgileri sunanların reklamları sayesinde gösterilir bazen ise Google tarafından sevildiği için yani Google tarafından en iyi eşleştirilmiş siteler olarak çıkar. İşte Google SEO da tam bu noktada karşımıza çıkar. İnanın size bu Google SEO hizmetini anlatmaya kalksam bu alana sığdıramayız. Çünkü çok geniş ve kapsamlı bir konudur. Biz burada size biraz aklınızda bir fikir oluşsun diye ve şirketimiz tarafından Google SEO hizmetine direkt etki edecek hizmetimizi anlatmak için yazımızı yazıyoruz.

SEO ne demek?

SEO İngilizce olarak kısaltmış olan Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmasıdır. Bu kısaltmada şu anlama gelmektedir. “Arama motoru optimizasyonu”. Arama motorları tarafından kullanıcılara arama sonuçlarına en uygun sonuçları getirmeye yarayan hizmet SEO hizmetidir. Günümüzde bu hizmeti en sunan arama motoru ise bildiğiniz üzere Google’ dur. Google belirli arama motorları optimizasyonu seçeneklerini ve yazılımlarını kullanarak siz arama yapan kullanıcılara en iyi eşleştirilmiş sonuçları gösterir.

SEO Hizmeti Nasıl Yapılır?

İlk olarak yazılımcılar tarafından yapılan SEO hizmetinden bahsedelim ve daha sonra ise içerik editörleri tarafından yapılanlardan. Sonuçta burada özet geçerek kafanızda bir şeylerin oluşmasını isteriz. Yazılımcılar web sitenizi kodlarken Google arama kriterleri ve Google tarafından istenen kriterlere göre web sitenizi kodlamaktadır. Sitenizi kodlarken Google’ un istediği kriterlere uyduğunuz takdirde web sitenizin reklam kampanyası oluşturmadan Google arama sonuçları listesinde en üst sırada çıktığını görebilirsiniz. Buda tamamen profesyonel bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde arama yapan kullanıcılar aradıkları anahtar kelimelere göre sizin sitenizi en başta ve reklam kampanyası oluşturmadığınız halde görmektedir. Sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmakta ve bu da sizin için mükemmel bir sonuç olmaktadır. Bir ikincisi ise içerik editörlerinin faaliyet alanlarınıza göre sizi diğer web sitelerinden ayıracak benzersiz ve kopya olmayan içerikleri, yazıları, görseller, sizin faaliyet alanınıza göre uygun anahtar kelimeleri bir düzen içerisinde sitenize eklemesidir.

Özet geçmek gerekirse SEO hizmeti sizlere sunulmuş çok güzel bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde direkt kullanıcılar sizlere ulaşabilir ve sitenizi ziyaret edebilir. Konunun daha öncede belirttiğim gibi saatlerce de yazsak sizlere anlatmak için yetersiz kalacağının farkındayız. Çok detaylı ve kapsamlı bir konu olduğu için bu kadarı ile sizlere açıklamak istedik. Sizlerde profesyonel SEO hizmeti almak için Toprakmedya.com ailesinden hizmet alabilirsiniz. Google arama motoru sonuçlarında organik bir şekilde üst sıralarda yerinizi alıp direkt olarak müşterilerinize veya bağlantı kurmak istediğiniz kitleye hitap edebilirsiniz. Sizlere her zaman en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayan işletmemiz siz değerli müşterilerimizin de müşterilerine en doğru ve en kaliteli hizmeti sunması için elinden geleni yapacaktır.

Toprakmedya.com’ dan herkese sevgiler ve saygılarla.