Web Yazılım

 Web Yazılım

Toprakmedya.com’ dan herkese merhabalar;

Bugün sizlere web yazılım nedir ve biz bu noktada neler yapıyoruz ve sizlere hangi hizmetleri sunuyoruz. Web yazılımları, web sitesinin temelleri oluşturan HTML işaretleme diline özellikler katmak için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde web siteleri bir kişinin düzenlemesine ihtiyaç duymadan kendi kendilerini güncelleyebilmektedir. Web tasarımdan farklı olarak bir web sitesinin beyni olarak adlandırılabilir. Bu sebeple kullanıcıların bir web sitesini ziyaret ederken gözle göremediği bütün işlemleri gerçekleştiren ve web sitelerinin geliştirilmesine yön veren yazılımlardır.

Örnek vermek gerekirse sitemizi ziyaret eden kullanıcılar ilk başta sitenin genel tasarımını, logonuzu, site içeriklerini görmektedir. Bu kapsamda bu gibi materyalleri ziyaretçiler görürken gözle görülmeyen kısım tam da web yazılımları oluyor. Bu özel yazılımlar sayesinde web sitenizde konumlandırmak istediğiniz uygulamaya geçirmek istediğiniz bütün girdiler web yazılımlar sayesinde oluşturulmaktadır.

Web yazılım konusu çok kapsamlıdır. Web sitesinin arka planında sahip olduğu kodlama alt yapısından, firma ihtiyaçlarına göre CRM ( Customer Relationship Management ) veya müşteri ilişkileri yönetimi sistemleri gibi yazılımlara kadar çeşitlendirilmektedir. Birçok data toplama, toplanan dataları işleme ve bunun gibi birçok uygulamanın yapılması ve kullanılması konusunda bizlere destek sunmaktadır.

Bir web tasarımı nasıl bizler için web sitesinde olmaz ise olmazlardansa web yazılımda aynı şekilde olmazsa olmazlar arasındadır.

Web yazılımları birçok yazılım dilinikullanarak kodlama yöntemi ile yazılımı ortaya çıkartmaktadır. Bu yazılım dilleri arasında birçok popüler dil mevcuttur.  PHP, Java, C#, XML ve buna benzer birçok yazılım dili mevcuttur. Bu diller kullanım alanlarına göre sizin tercih ettiğiniz yazılımlar için kullanılmaktadır.

Kısacası bir web sitesini oluşturan en temel unsurlar arasında kullanıcılar tarafından görülmeyen ve arka planda bütün kolaylıkları bize sunan şey web yazılımdır.

Toprakmedya.com olarak web yazılım alanında ki 8 yıllık tecrübemiz ile sizlerin isteklerini en iyi şekilde anlayarak istenilen sonucu ortaya koymakta her zaman öncü olmayı hedeflemekteyiz. Şirketimiz bünyesinde çalışan alanında uzman yazılımcı ekibimiz ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Gerek web yazılımlarımız olsun gerek bünyemizde çalışan tasarım ekibimiz olsun en iyi projeleri her zaman sizlerin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

Toprakmedya.com’ dan herkese saygılar ve sevgilerle..